6.18.2017

Świadomy konsument?! Prawda o fluorze...


  • Fluor jest głównym składnikiem trutek na szczury.

  • Fluor niszczy mózg (gromadzi się w szyszynce), kości, narządy i powoduje raka.

  • Fluor zwiększa niepłodność, stwierdzono, że zwiększa się z fluoryzacją. Istnieje korelacja między zmniejszającymi się całkowite wskaźnikami płodności u kobiet między 10 i 49 rokiem życia, a zwiększeniem stężenia fluorków.

  • Fluor nie zmniejsza próchnicy. Fluor nie jest skuteczny w redukcji próchnicy. 

  • Fluor jest wysoce toksyczny. Międzynarodowa Akademia Medycyny stwierdza, że fluorek został sklasyfikowany jako niezatwierdzony lek dentystyczny, ze względu na wysoką toksyczność.

  • Fluor jest pierwiastkiem uszkadzającym nerki nawet przy poziomie 5ppm.

  • Fluor znajduje się w składzie silnych leków psychotropowych. W nadmiarze może sprawiać, że stajemy się bardziej ulegli i podatni na manipulacje, może też prowadzić do przedwczesnego starzenia.

Liczne raporty z badań naukowych potwierdzają niezaprzeczalny stan rzeczy: nadmiar fluoru
w ludzkim organizmie - zamiast pomagać szkodzi. Fluor jest obecny pod dostatkiem w wielu produktach spożywczych. Zawierają go przykładowo ryby, ziemniaki, fasola, szpinak, mleko, brokuły, kapusta, sałata. Bardzo dużo fluoru zawierają też najtańsze herbaty, powszechnie konsumowane w Polsce. Człowiek dorosły jest w stanie zaspokoić swoje dzienne zapotrzebowanie na fluor już poprzez samo wypicie dwóch herbat, jednej kawy. 
 Związki fluoru  znajdują się także w wodociągowej wodzie pitnej, w zależności od rejonu w którym woda jest spożywana, ale także w rozmaitych preparatach do pielęgnacji jamy ustnej i lekarstwach. Największe koncentracje związków tego pierwiastka można spotkać w popularnych pastach do zębów. Ludzki organizm jest w stanie wchłaniać fluor nie tylko poprzez jego spożycie czy wdychanie, ale także poprzez kontakt ze skórą, bądź błoną śluzową.

Pod koniec ubiegłego stulecia przeprowadzono badania naukowe, podczas których ustalono koncentrację fluoru w wodzie pitnej i w moczu mieszkańców 94 miejscowości północnej i środkowej Polski. U przebadanej populacji 94 miejscowości wykryto dosyć wysokie stężenie fluoru w moczu, co okazało się być wynikiem nie tylko spożywania wody pitnej o dużej zawartości fluoru, lecz także wchłaniania cząsteczek fluoru z powietrza i diety bogatej we fluor.
Stężenie fluoru w wodzie pitnej nie powinno absolutnie przekraczać wartości 0.5 ppm. Jak zauważymy przeglądając witryny polskich wodociągów, polska norma dopuszcza wartość 1.5 mg/l..., lecz w temperaturze 18 stopni C! Określone przez normę stężenie fluoru może być dopuszczalne w temperaturze 10 stopni C, a nie 18! 

Fluor, a organizm człowieka

     Fluoroza spowodowana nadmiarem fluoru


Pomimo powszechnie znanego faktu, iż ze wszystkich pierwiastków śladowych Fluor cechuje się największym marginesem bezpieczeństwa stosowania, pierwiastek ten i jego związki mogą być wyjątkowo toksyczne dla ludzkiego organizmu i trzeba się nimi zajmować z ekstremalną ostrożnością.
Ze źródeł naukowych wynika, iż fluor gra bardzo ważną rolę w ludzkim organizmie – jest obecny głównie w ludzkiej tkance kostnej – ale nie tylko tam - i należałoby go regularnie dostarczać, najlepiej jednak z produktów spożywczych. Dzienne zapotrzebowanie człowieka na fluor zależy od wieku i płci. Dzieci potrzebują go od 0.7 do 2 mg dziennie, w dawkach bezpośrednio proporcjonalnych do wieku. Dorośli natomiast około 3 mg dziennie.
Dostarczanie do ludzkiego organizmu fluoru w dawkach większych niż te, które są ogólnie zalecane, może okazać się bardzo niebezpieczne, szczególnie jeśli dzieje się to regularnie. W ludzkim organizmie fluor hamuje aktywność wielu enzymów, w tym przykładowo enzymów procesu glikolizy. Fluorki kumulują się w kościach, co prowadzi do ich osłabienia i dużej podatności na złamania. Fluorki lubią kumulować się też w szyszynce, co prowadzi do stopniowej kalcyfikacji tego mało docenianego narządu. 
Niektóre badania naukowe potwierdzają negatywny wpływ fluorków na rozwój niedoczynności tarczycy. Spożywanie dużych ilości fluoru zwiększa wchłanianie aluminium przez ludzki układ nerwowy, a także prowadzi do bezpłodności. Decydującą wagą naukową cechuje się raport Międzynarodowego Uniwersytetu na Florydzie, w którym stwierdza się, że roztwór fluorku potasu o stężeniu 0,45 ppm wystarczy, by znacznie spowolnić reakcje sensoryczne i umysłowe. Nie bez powodu fluor jest dodawany do leków psychotropowych, takich jak Valium, co znacznie potęguje działanie obecnych w tych preparatach benzodiazepin.  Związki fluoru atakują obszar mózgu zwany Hipokampem, który odpowiada za zdolność zapamiętywania zdarzeń i uczenia się nowych rzeczy.  Związki fluoru nie tylko osłabiają ludzkie ciała, ale także i umysły. Człowiek w takim stanie nie jest zdolny do podejmowania jakichkolwiek świadomych działań i decyzji.
Regularne spożywanie większych dawek fluoru lub jego związków, może mieć wpływ na wchłanianie przez ludzki organizm tak niebezpiecznych dla nas pierwiastków jak ołów. W roku 1978 polscy naukowcy z Pomorskiej Akademii Medycznej dowiedli, iż fluorki przyczyniają się do powstawania genetycznych szkód w komórkach ludzkiej krwi. Fluorek  w minimalnej ilości 1 ppm, co odpowiada 1mg/dm3, jest bardzo szkodliwy dla ludzkiego organizmu, bowiem zakłóca on wytwarzanie kolagenu, ważne białko będące  podstawowym składnikiem między innymi - kości, skóry, ścięgien, chrząstki
i mięśni. 


Co zamiast?
Badania irlandzkich badaczy z Athlone Institute of Technology potwierdzają, że olej kokosowy niszczy szczepy drobnoustrojów odpowiedzialnych za wytwarzanie kwasów uszkadzających szkliwoi zabija większość bakterii występujących w jamie ustnej, a także soda oczyszczona, węgiel leczniczy,  działają bakteriobójczo i rozjaśniają uśmiech. W sklepach dostępne są pasty nie zawierające fluoru. W związku z kontrowersjami  związanymi z fluorem dla własnego bezpieczeństwa, lepiej wybrać pastę zawierającą minimalne stężenie fluoru 1 - 5 ppm, a najlepiej nie zawierającą go wcale! 

Wrzucam przykładowe zdjęcia kilku past dla dzieci i dorosłych nie zawierające fluoru, dostępne
w sklepach, w przedziale cenowym od 6 - 20 złotych
.


źródło:
http://zdrowepasje.pl, wolna-polska.pl, „Niebezpieczne odpady – fluor”, cz. 1 i 2, Jerzy Jaśkowski, Gdański Informator Obrony Cywilnej"


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.