4.14.2016

Świadomy konsument!?

Perfumy vs Woda toaletowa

Czym są "Perfumy"


Zacznijmy od tego, że zwykle do określenia każdego pachnidła/zapachu używamy błędnego określenia "perfumy". Nieświadomie płacimy duże pieniądze za produkt, który później nie spełnia do końca naszych oczekiwań. Dlaczego?! Dlatego, że nie jesteśmy świadomi dokonywanych wyborów :)

Tak też jest z wyborem "zapachów". Jest ogromna różnica pomiędzy perfumami, a wodą toaletową czy wodą perfumowaną! Jaka? Pierwsza, widoczna na pierwszy rzut oka to - cena, a druga najważniejsza to skład produktu i pojemność.
Czym najczęściej kierujemy się wybierając pachnidło" oczywiście poza zapachem? Ceną!, pomijając najistotniejszy aspekt - skład produktu: zawartość procentową (stężenie) olejków eterycznych, które to własnie decydują o danym zapachu produktu, jego intensywności i długości z jaką woń utrzymuje się na skórze, czy ubraniach.

Im więcej olejków użyto do produkcji produktu tym masz pewność, że produkt dłużej utrzyma się na skórze, zapach będzie dłużej wyczuwalny, bardziej intensywny!
 W składzie powinniśmy znaleźć także alkohol, najczęściej jest to etanol, w którym rozcieńcza są olejki, a także środki homogenizujące (ujednolicające strukturę produktu) oraz utrwalające produkt.

Jak poznać który produkt zawiera większa ilość olejków eterycznych?!
To proste! Przede wszystkim nazwa sugeruje nam jak dużą ilość olejków użyto do jego produkcji.


Co więc wybrać?!

Dbając o zasobność naszego portfela i w zależności od naszych oczekiwań, dobrze jest mieć świadomość czym dany produkt różni się od drugiego, często jest tak, że przepłacamy kupując drogie markowe niby "perfumy", które później nie są tak trwałe jakbyśmy tego oczekiwali. W rezultacie zużywamy ich więcej, a w konsekwencji w krótszym czasie musimy dokonać kolejnego zakupu.

Warto też zastanowić się, kiedy będziemy używać danego produktu. Czy to okazyjnie, tylko na specjalne wyjścia, czy potrzebujemy go do codziennego użytku, a nawet kilkukrotnego w ciągu dnia. W takim wypadku lepszą opcja może być wybór wody toaletowej, która będzie delikatniejsza, a zapach mniej wyczuwalny.

Zastanów się czy nie korzystniej dla ciebie i twojego portfela będzie wybrać produkt ciut droższy, ale taki, który będzie intensywniej pachniał, dłużej uwalniał swój zapach i wystarczy nam na dłużej niż inny.


Jakie są różnice pomiędzy perfumami, a woda toaletową i wodą perfumowaną?!

Perfumy
Najdroższe, a zarazem najtrwalsze, bo zawierające największe stężenie olejków eterycznych (zapachowych) zawierają perfumy (Perfume, Parfum, Eau de parfum). Procentowo od 15% do 30%. Zwykle występują w mniejszych flakonikach: 15 ml lub 30 ml.

Wody toaletowe 
Wody toaletowe (Eau de Toilette) zawierają od 4 do 8% zapachu. Pojemności różne: 30 ml/50 m/75 ml/100 ml/150 ml, a nawet 200 ml.

Wody perfumowe/dezodoranty/mgiełki
Zawierają najmniejsze stężenie olejków zapachowych poniżej 2% w związku z czym zapach bardzo szybko znika, ulatnia się, wietrzeje.Świadomych, dobrych wyborów wam życzę! ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.